Haber 29.11.2023 00:00:00 / Okunma Sayısı: 1132

Medipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’da açtı

- Medipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’ın en kalabalık şehri Almatı’da açtı.

- Medipol Sağlık Grubu, 11’inci temsilciliğini Kazakistan’ın en kalabalık şehri Almatı’da açtı.    

150 ülkeden yılda 40 bine yakın yabancı hastaya hizmet veren Medipol Sağlık Grubu, uluslararası yatırımlarına yenisini ekledi. Kazakistan'ın Almatı şehrinde açılışı yapılan Temsilcilik Ofisi, Medipol’ün sağlıkta yurt dışında faaliyet gösteren 11’inci üssü olma özelliği taşıyor.  

Almatı Temsilcilik Ofisi’nin 28 Kasım’da gerçekleşen açılışında, Türkiye Cumhuriyeti Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu, Medipol Sağlık Grubu İşletme Direktörü Özer Koca, Ticaret Ateşeleri Sıddık Kaya, Alper Bozkurt, Orhun Medikal CEO’su Gönenç Dirik ile Kazakistan sağlık sektörü temsilcileri ve hekimler bir araya geldi.  

Medipol Sağlık Grubu’nun hizmet ağını genişletme vizyonunun yansıması olan bu stratejik hamle, Orta Asya'nın yüzölçümü bakımından en büyük ülkesi olan Kazakistan’ın en kalabalık şehri Almatı ile İstanbul arasında sağlık köprüsü kurmayı amaçlıyor.  

Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu açılışta yaptığı konuşmada, “2005 yılından itibaren Türkiye Sağlık turizmi sektörüne büyük önem vermekte dünya içinde de ilk 10 içine girmiş durumdadır. Medipol Sağlık Grubu burada hem sağlık turizminin gelişmesinde katkıda bulanacak hem de ilerleyen dönemlerde gelecek senelerimizdeki yıllarda burada klinik hizmetleri verme bağlamında da ilerlemeler sağlayacaktır. Türkiye istatistik verilerine göre 2015 yılında sadece 400 bin kişi Türkiye’de sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye başvururken, geçtiğimiz sene 2022 yılında bu rakam 1.5 milyona çıkmıştır, önümüzdeki yıllarda bu sayıyı katlayarak arttıracağımızı düşünüyorum” açıklamasını yaptı.  

Medipol Sağlık Grubu, İngiltere, Azerbaycan, Gürcistan, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Arnavutluk, Cezayir ve Bosna Hersek gibi ülkelerde faaliyet gösteren temsilcilik ofisleri aracılığıyla yılda on binlerce hastanın tedavisini üstleniyor. Sağlık grubu, Kazakistan’dan önce Özbekistan Taşkent’te temsilcilik açmıştı.  

Habere Yorum Yap