Haber 10.05.2024 00:00:00 / Okunma Sayısı: 122

Bakan Tekin: 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' taslağı ile ilgili görüş ve öneri süreci tamamlandı

MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' isimli yeni müfredat taslağının görüş ve öneri sürecinin tamamlandığını, tüm geri dönüşlerin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından özenle değerlendirileceğini duyurd

MİLLİ Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 'Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli' isimli yeni müfredat taslağının görüş ve öneri sürecinin tamamlandığını, tüm geri dönüşlerin Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından özenle değerlendirileceğini duyurdu.

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yeni müfredat taslağının görüş ve öneri süreci tamamlandı. Bakanlığımızca 26 Nisan-10 Mayıs arasında kamuoyunun görüş ve önerilerine açılan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli isimli yeni müfredat çalışmamız: 67 bin 284 görüş ve öneri sayısına, 1 milyon 662 bin 780 kez indirme sayısına ulaşarak görüş ve öneri alınma sürecini tamamladı. Yeni müfredat taslağı hakkında iletilen tüm görüş-öneriler, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımızca özenle değerlendirilecek. Görüş ve önerileriyle sürece destek veren herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Habere Yorum Yap