Haber 10.05.2024 00:00:00 / Okunma Sayısı: 96

YTÜ akademisyenleri Gazze için 'Bilgelik Yolu'nda sessiz yürüyüş gerçekleştirdi

- Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlüğü ve akademisyenleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik aylardır devam eden saldırılarını kınamak ve Filistin halkına desteğini göstermek için sessiz bir yürüyüş düzenled

- Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörlüğü ve akademisyenleri, İsrail'in Gazze'ye yönelik aylardır devam eden saldırılarını kınamak ve Filistin halkına desteğini göstermek için sessiz bir yürüyüş düzenledi.

YTÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın öncülüğünde düzenlenen ve tüm fakültelerdeki akademisyenlerin cübbeleriyle katıldığı yürüyüş, Rektörlük binası önünden başladı.

BİLGELİK YOLU’NDA YÜRÜYÜŞ

Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına karşı durmak isteyen akademisyenler, YTÜ'de bilgiye ve bilime verilen önemin göstergesi olan 'Bilgelik Yolu'nda yürüdü. Yürüyüş sırasında Filistin’de şehit olan akademisyenler ve üniversite öğrencilerini temsilen cübbeler giyildi.

Üniversiteden yürüyüşe yönelik yapılan yazılı açıklamada:

“Üniversiteler bilgi ve bilim üretir. Bilgelik yolunda yürür. Alimlerin adımlarıdır zalimleri alt eden. Tüm insanlığı bilgelik yolunda umutla ve cesaretle yürümeye ve mazlumların yanında olmaya davet ediyoruz. Filistin özgür olana dek…” ifadelerine yer verildi.

Habere Yorum Yap